© 2019 Złoty Smoczek: Centrum zabaw i edukacji.

Co to za zajęcia i dla kogo ?

Sensoplastyka to metoda zajęć rozwojowych dla dzieci w każdym wieku. Celem tej metody jest wspieranie rozwoju samodzielności i kreatywności poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni. Wspieranie twórczości dzieci za pomocą tej metody opiera się na zadawaniu im pytań, zamiast wydawaniu poleceń. Wszystkie materiały wykorzystywane na zajęciach to produkty spożywcze w 100% bezpieczne, dlatego sensoplastyka jest odpowiednią formą zajęć dla dzieci w wieku niemowlęcym. Zajęcia prowadzą trenerzy posiadający kwalifikacje I stopnia zajęć Sensoplastyka.

Co dzieci będą robić na zajęciach?

Podczas zajęć dzieci wykorzystują do pracy materiały plastyczne, które samodzielnie przygotowują wyłącznie z produktów spożywczych. Dzieci maja okazję obserwować np. jak materiał, który jest suchy i sypki zmienia się w mokry i kleisty, a następnie w miękki i stały. Nabywają w ten sposób wiedzę na temat związków przyczynowo-skutkowych. Poznają sposoby przemiany jednych rzeczy w drugie i jednocześnie trenują kompetencję elastyczności i przystosowania do zmian. Na zajęciach pracujemy na wolnej, odpowiednio zabezpieczonej przestrzeni, realizujemy swoje własne pomysły, dążymy do zaspokojenia własnych potrzeb. Sensoplastyka to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw, w której zatracamy się w trakcie zajęć.

W jaki sposób zajęcia stymulują rozwój ?

Dzięki kolorowej stymulacji wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci:
Wspieramy rozwój poznawczy poprzez pobudzanie zmysłów, wspomagamy budowanie świadomości ciała i przestrzeni, dbamy o usprawnienie ruchowe. Poprzez wspólne działania pogłębiamy nasz kontakt emocjonalny z dziećmi, budujemy w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa.

Z uwagi na to że podczas zajęć dzieci zachęcane są do nieskrępowanej twórczości , prosimy o zabranie stroju na przebranie 🙂

Czas trwania zajęć: ok. 40 minut.

Cena zajęć uzależniona jest od ilości osób uczestniczących.

(cena obejmuje wszystkie materiały wykorzystywane do zajęć jak również 1 godz zabawy na sali Złotego Smoczka po zakończonych zajęciach)