Kodowanie i Programowanie robotów Ozobot

Kodowanie na dywanie i programowanie Ozobotów

Co to za zajęcia i dla kogo?

To zajęcia mające na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Dzieci uczą się na nich logicznego, algorytmicznego myślenia oraz zadaniowego podejścia do stawianych problemów i szukania różnych rozwiązań. Duża uniwersalność kodowania pozwala z powodzeniem wprowadzać jego elementy do zajęć z zakresu edukacji matematycznej, językowej, artystycznej czy nawet ruchowej . Zajęcia odbywają się w małych grupach prowadzone są przez nauczycieli z kwalifikacjami do prowadzenia zajęć EDUSENSE

Co dzieci będą robić na zajęciach?

Na zajęciach dzieci będą układać trasy dla swoich robotów. Za pomocą poznanych kodów będą programować roboty tak aby „ słuchały“ ich poleceń. Zdobędą umiejętności rozpoznawania znaków oraz ich praktycznego zastosowania w sytuacjach zadaniowych. Na naszych zajęciach wykorzystujemy certyfikowane pomoce dydaktyczne takie jak: roboty Ozobot, maty do kodowania, drewniane puzzle i wiele innych narzędzi stymulujących rozwój dziecka.


W jaki sposób zajęcia stymulują rozwój dzieci?

Zajęcia rozwijają umiejętności matematyczne dzieci , które mają duży wpływ na rozwój ich myślenia i wnioskowania, wspierają kompetencje językowe oraz oraz zdolności artystyczne i aktywność ruchową. Zajęcia wspierają rozwój intelektualny dziecka w wielu sferach .

Na zajęciach obowiązuje wygodny strój.

Czas trwania zajęć: 40 minut.

Cennik:

Miesiąc (1x tydzień)                                                                120 złotych
  
  

Cena obejmuje miesiąc zajęć, które odbywają się raz w tygodniu.
Cena obejmuje wszystkie materiały wykorzystywane do zajęć jak również zabawę na sali Złotego Smoczka po zakończonych zajęciach.